Start aktualności Architektoniczne ikony współczesności
POWRÓT

Architektoniczne ikony współczesności

23.03.2021

Wystawa Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm była prezentowana w Galerii MCK na przełomie 2017 i 2018 roku. Jej tematyka będzie pretekstem do omówienia przeobrażeń pejzażu architektonicznego polskich miast oraz poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jak zmieniał się on razem z transformacją ustrojową i gospodarczą po 1989 roku, a także później wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej. 

W ramach spotkania zostaną zaprezentowane wybrane przykłady współczesnych realizacji architektonicznych, a także szczególnie istotne aktualne zadania i wyzwania, tendencje i przeobrażenia zauważalne w polskiej architekturze. 

Spotkanie odbywa 2021-03-29, godz. 12:00 się on-line za pośrednictwem platformy Zoom. Uczestnictwo w wykładzie jest bezpłatne. Aby otrzymać link do wzięcia udziału, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: warsztaty@mck.krakow.pl.

Prowadzenie:

Małgorzata Jędrzejczyk – historyczka sztuki, kuratorka. Studiowa historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Universität Wien i Humboldt-Universität zu Berlin. Absolwentka interdyscyplinarnego programu studiów Środowisko–Technologie–Społeczeństwo (UJ). Autorka artykułów naukowych o sztuce i architekturze XX wieku oraz publikacji w katalogach wystaw i czasopismach. Współredaktorka antologii tekstów obraz/ciało oraz publikacji Komponowanie przestrzeni. Rzeźby awangardy. Współautorka i kuratorka artystyczno-naukowego programu Exercising Modernity (Pilecki-Institut Berlin). W ramach swojej pracy doktorskiej przygotowywanej w Instytucie Historii Sztuki UJ prowadzi badania nad koncepcją przestrzeni w twórczości Katarzyny Kobro.

Seria wykładów Dekady ze sztuką to autorski wybór tematów, które zaktualizowane, poszerzone i uzupełnione o omówienie jednej – za każdym razem innej – z minionych wystaw pozwolą powrócić do bogatej i zróżnicowanej działalności Międzynarodowego Centrum Kultury w ostatnich latach.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved