Start aktualności “PRELUDIUM” w ZODIAKu
POWRÓT

“PRELUDIUM” w ZODIAKu

24.12.2020

Tuż przed końcem roku zapraszamy do Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK, na wydarzenie które wieńczy cykl "Więcej niż architektura".

Wykład performatywny 30.12.2020 g.18.00 
instalacja artystyczna 30.12.2020 – 5.01.2021


“Każde miasto ma swoje własne echo, które zależy od rozkładu i skali jego ulic oraz dominującego stylu architektonicznego i wykorzystanych materiałów. (…)

Preludium w bezpośredni sposób nawiązuje do formy muzycznej, szczególnie popularnej w baroku, która służyła przygotowaniu słuchacza do następującego po nim większego dzieła. Muzyczny wstęp, w dużej mierze oparty na improwizacji, zakładał aktywny udział w procesie twórczym chwili i nastroju, w którym znajdował się dany wykonawca w momencie prezentowania dzieła. Nawiązując do historycznego kontekstu znaczeniowego tej formy muzycznej autorzy instalacji wykorzystują element przypadku i performatywności. Trzy podobne do siebie przedmioty muzyczne (pozytywki) z autorską kompozycją zostały umieszczone w przestrzeni publicznej miasta, zapraszając do interakcji mijających przechodniów.
Szczegóły lokalizacji pozytywek zostaną zaprezentowane podczas wykładu performatywnego na kanałach ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.

Instalacja i wykład stanowi domknięcie dwuletniego cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury organizowanego przez Fundację Warszawski Pawilon Architektury Zodiak a partnerem całego cyklu "Więcej niżArchitektura" jest Oddział Warszawski SARP.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved