Start aktualności Rozmowa o projektowaniu dostępnym z profesor Ewą…
POWRÓT

Rozmowa o projektowaniu dostępnym z profesor Ewą Kuryłowicz

15.10.2020
Poniedziałek, 19 października 2020 o 19:00
 
Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z profesor Ewą Kuryłowicz oraz Piotrem Todysem - prezesem fundacji TUS - na temat barier architektonicznych oraz architektury dostępnej.
Pretekstem do spotkania jest projekt przystosowania jednego z domków fińskich w warszawskim Jazdowie autorstwa dwóch architektek - Anny Franczyk oraz Soni Kwiatkowskiej.
 
Bariery architektoniczne oraz dostępność to temat, który pojawia się w świadomości, tylko gdy samodzielnie doświadczamy, że codzienna przestrzeń staje się barierą. Dla zdrowego, silnego człowieka ten temat zwykle nie istnieje. Dla projektantów to często kwestia, którą poruszają jedynie w kontekście spełniania odpowiednich przepisów.
 
Jednak czy słusznie? 
Czy w starzejącym się społeczeństwie, w jakim żyjemy, możemy nadal pomijać temat dostępności? Czy zdajemy sobie sprawę jak wiele osób jest każdego dnia wykluczonych ze względu braku dostępności przestrzeni publicznej? Osoby poruszające się na wózkach, te które opiekują się chorymi, ale też rodzice małych dzieci czy osoby starsze - wszyscy oni są wykluczani z przestrzeni publicznej ze względu na bariery architektoniczne. 
Jak temu zaradzić? Opowie o tym profesor Ewa Kuryłowicz podczas spotkania w Jazdowie.
 
Więcej https://www.facebook.com/events/735225887031684
 

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved