Start aktualności MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury - wystawa…
POWRÓT

MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury - wystawa w MA

08.06.2020

Muzeum Architektury we Wrocławiu 
i SRDK Archicom Studio Śródka
zapraszają na wystawę
 

MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury

otwartą od 16 czerwca 2020 roku
Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5
www.ma.wroc.pl

Wystawa czynna do 6 września 2020 roku.

MNIE TU NIE MA Ludzki wymiar architektury jest opowieścią o społecznej roli architekta, o Wrocławiu, o perypetiach pewnego pokolenia i o wierności głęboko zakorzenionym przekonaniom. Zawsze wierzyliśmy, że architektura ma sens wtedy, gdy projekt został zrealizowany, a przestrzeń tętni życiem mimo że nas, architektów, już tam nie ma. 
Dorota Jarodzka-Śródka i Kazimierz Śródka

Wystawa prezentowana w Muzeum Architektury we Wrocławiu pozwala prześledzić ponad trzydziestoletnią historię działalności Archicomu  - jednej z najważniejszych polskich pracowni architektonicznych i jednego z najdłużej funkcjonujących na rynku deweloperów. Ta wyjątkowa, różnorodna w warstwie wizualnej podróż w czasie prowadzi widza od pierwszych planów zespołów domów jednorodzinnych w Prochowicach i Strzelinie, przez innowacyjne na polskim rynku projekty budowy bądź modernizacji siedzib komercyjnych banków i śmiałe w swej koncepcji adaptacje historycznych kamienic, po wierne modernistycznym ideom wielkie 
i kameralne założenia osiedlowe. Usytuowany w zabytkowych, pięknie odrestaurowanych kamienicach Art Hotel, nowatorski Renaissance Business Centre, przestronne i wygodne dla mieszkańców osiedla Cztery Pory Roku, Ogrody Hallera i Olimpia Park oraz pierwsze we Wrocławiu ekskluzywne lofty – Lofty Platinum - na terenie dawnej destylarni braci Wolff to charakterystyczne, doskonale rozpoznawalne punkty na mapie współczesnego Wrocławia. Architekci – Dorota Jarodzka-Śródka i Kazimierz Śródka - przez ponad trzydzieści lat kształtują przestrzeń miasta i tym samym wpływają na życie innych.


Autor:

Marta Czyż


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved