Start aktualności Jacek Maślankiewicz - wernisaż w Muzeum…
POWRÓT

Jacek Maślankiewicz - wernisaż w Muzeum Architektury

02.09.2019

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wernisaż  Jacek Maślankiewicz – malarz 


5 września 2019, godz 17:00
Muzeum Architektury we Wrocławiu
ul. Bernardyńska 5J

 

Jacek Maślankiewicz o sobie:

Urodzony: 7 lutego 1955 roku.
Dyplom: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie w 1979 roku.

Maluje:
od wczesnych lat dziecięcych pod kierunkiem ojca – artysty malarza Ireneusza Maślankiewicza.
W czasie studiów w pracowniach Jana Lisa, Bohdana Urbanowicza, Rajmunda Ziemskiego… obecnie pod Boskim spojrzeniem na zawsze…


Adam Myjak o Jacku Maślankiewiczu:
Wielu twórców zadaje sobie dziś pytanie, czy malarstwo ma w sobie ciągle potencjał i siłę przekazu, czy nadal jest w stanie poruszać, intrygować, skłaniać do głębszej refleksji. Pytanie to jest o tyle zrozumiałe, że obecnie w obszar sztuki wdzierają się szturmem nowe media, spychając na margines istnienia jej fundamentalne wartości, niekiedy wypierając je całkowicie.
Jacek Maślankiewicz należy do artystów, którzy z ogromną determinacją wierzą w sens malarstwa, odkrywając ciągle jego możliwości. Bogata materia malarstwa jego obrazów, poparta fascynacją kolorem, nawiązuje do najlepszych tradycji powojennych dokonań polskich kolorystów. Twórca pokrywa powierzchnię płócien odważnym pociągnięciem pędzla, buduje zaskakujące rozwiązania kompozycyjne. Inspiracje czerpie zarówno z natury, pozostając pod urokiem zmieniającego się pejzażu, światła, barwy, jak i architektury (intrygujące wątki hiszpańskie – z cyklu „Barcelona”). Próbuje szukać w tej urodzie świata głębszych sensów i sprawia, że odbiorca jego obrazów faktycznie przeczuwa ich obecność.

Maślankiewicz to malarz niespokojny, poszukujący z wielką pasją ciągle nowych możliwości, czego dowodem jest obecna prezentacja.


Wystawa czynna do 13 października 2019 roku.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved