Start aktualności Ferie z architekturą w MCK
POWRÓT

Ferie z architekturą w MCK

08.01.2019

Podczas ferii zimowych zapraszamy do MCK wszystkie grupy zorganizowane i półkolonie na bezpłatne warsztaty inspirowane wystawą Architektura niepodległości w Europie Środkowej prezentowaną w Galerii MCK do 10 lutego. 

Warsztaty będą bazować na aktywnym zwiedzaniu wystawy z przewodnikiem. Podczas oprowadzania uczestnicy będą samodzielnie poszukiwać rozwiązań zagadek, ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz szukać odpowiedzi na pytania w przestrzeni Galerii. Wspólnie spróbujemy dowiedzieć się skąd się biorą konflikty, gdzie można postawić dom, co to jest STOLICA, jak mieszkano w dwudziestoleciu międzywojennym oraz po co ludziom roboty?
 

Propozycje warsztatów plastycznych (do wyboru):

  • BAJKI ROBOTÓW –  zanim roboty pojawiły się na kartach opowieści Lema, były popularne w twórczości Karela Čapka. Warsztaty kalkomanii przenoszące nas w tajemniczy świat robotów. 
     
  • KTO MIESZKA W ZWIERZYŃCU  – to podróż przez polskie dziedzictwo przyrodnicze. Warsztaty czytelnicze z elementami plastyki wokół książki Zwierzyniec. Okazy wybrane.
     
  • ZIMOWE OPOWIEŚCI– warsztaty plastyczne, w których punktem wyjścia będzie zimowa aura za oknem. Uczestnicy będą mieli okazję do przygotowania zimowych figurek.
  • POCZTÓWKA ZE STOLICY – po pierwszej wojnie światowej wiele państw zyskało nowe stolice. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zainspirować się nowymi miejscami i przygotować pocztówkę.Warsztaty prowadzimy bezpłatnie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. Obowiązują zapisy. Więcej informacji oraz zapisy: Angelika Madura, tel. 12 42 42 860 lub e-mail: warsztaty@mck.kraków.pl.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved