Start aktualności spotkanie promujące książkę "Drzewa" -…
POWRÓT

spotkanie promujące książkę "Drzewa" - Zachęta

17.10.2018

Wydawnictwo EMG razem z Księgarnią Artystyczną Zachęta ma zaszczyt zaprosić na spotkanie promocyjne książki "Drzewa", czwartego tomu z serii "Architektura jest najważniejsza". Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 października o godz. 18.00 w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta przy placu Małachowskiego 3 w Warszawie.

O książce rozmawiać będą prof. Marta Leśniakowska, prof. Małgorzata Omilanowska, Grzegorz Piątek i prof. Jan Rylke, a spotkanie poprowadzi Irek Grin.

Zachęcamy do promowania naszego wydarzenia na Facebook'u: https://www.facebook.com/events/342063609877477/


Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”. Tom w całości poświęcony jest drzewom. Wydawnictwo EMG zaproponowało wybranym autorom napisanie esejów o drzewach i ich roli w kontekście działalności architektonicznej i urbanistycznej. Różnorodność spojrzeń i postaw prezentowanych w szkicach oddaje bogactwo możliwych sposobów rozumienia i opisu niełatwego związku natury i kultury.

Zamieszczone w książce teksty Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.


Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

"Drzewa"
Seria: Architektura jest najważniejsza, tom IV

Wydawnictwo EMG, Kraków 2018
ISBN 978-83-63464-17-2
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Str. 208
Format: 168x210 mm
Cena: 40,00 zł
Premiera: 23 kwiecień 2018


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved