Start aktualności Pierwsza europejska konferencja „Architektura i Media”…
POWRÓT

Pierwsza europejska konferencja „Architektura i Media” z udziałem wiodących gazet codziennych, magazynów specjalistycznych i online

09.05.2018

Z inicjatywy Ewy P. Porębskiej redaktor naczelnej miesięcznika „Architektura-murator”w dniach 14-15 maja 2018 roku w pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie odbędzie się konferencja dotycząca związku mediów i architektury. To pierwsze w historii mediówspotkanie mające za cel analizę wpływu środków masowego przekazu na odbiór i rozwój architekturyoraz ocenę kondycji i przyszłości mediów o  tematyce architektonicznej.

Czołowi przedstawiciele gazet codziennych jak “Financial Times” , “Il Sole 24Ore”, wiodących pism  architektonicznych jak „The Architectural Review” czy „Detail” oraz światowych mediów architektoniczncyh online jak „Dezeen” czy „World-Architects” dyskutować będą m.in. nad tematami: Dlaczego architekturze tak trudno jest zająć poczesne miejsce w mediach ? W jakiej mierze jest obecna w działach kulturalnych, a w jakich o tematyce politycznej lub gospodarczej? Jak znacząca jest rola mediów w działaniach na rzecz zrozumienia i docenienia architektury przez społeczeństwo?  Spotkanie zakończy analiza i warsztat  „Architektoniczne Big Data w mediach” przygotowana przez agencję komunikacji Labóh  oraz międzynarodową firmę specjalizującą się w tworzeniu strategii Edenspiekermann. Warsztat łączy metodologie myślenia projektowego i marketingu mediów społecznościowych. 

Wstępem do spotkania będzie dyskusja dziennikarzy z architektami, autorami Filharmonii w Szczecinie oraz renowacji wielkiego bloku mieszkalnego DeFlat Kleiburg w Amsterdamie– zdobywcami nagrody im. Miesa van der Rohe w dwóch jej  ostatnich edycjach. 

Konferencja „Architektura i Media” adresowana jest nie tylko do dziennikarzy – zarówno z prasy ogólnej i specjalistycznej, tak drukowanej jak internetowej – lecz także do instytucji i organizacji kulturalnych, specjalistów od komunikacji, architektów i miłośników architektury. Organizatorem jest Fundació Mies van der Roheprzy wsparciu Creative Europe. Spotkanie jest częścią programu Tygodnia Architektury w Barcelonie. 

Kuratorkami konferencji są: Miriam Giordano, konsultant do spraw komunikacji i dyrektor agencji komunikacyjnej Labóh oraz Ewa P. Porębska, architekt i redaktor naczelna „Architektury-murator”.  

Wstęp bezpłatny, obowiązują zgłoszenia. Pełny program, organizatorzy i zapisy: http://architectureandthemedia.com/

 

 

 


Autor:

Monika Polewska
mpolewska@grupazpr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved