Start aktualności Robimy studium, czyli jak ma wyglądać Warszawa…
POWRÓT

Robimy studium, czyli jak ma wyglądać Warszawa przyszłości?

25.04.2018

Ponad 20 wykładów i warsztatów, w których udział weźmie 38 gości z Polski i zagranicy. W dniach 9-10 maja w Szwedzka.com (ul. Szwedzka 2/4, hala nr. 8)odbędzie się konferencja “Robimy Studium”, której celem jest rozpoczęcie prac nad nowym Studium dla Warszawy – strategią przestrzennego rozwoju miasta. Uczestnicy konferencji, urzędnicy, architekci i urbaniści zastanawiać się będą, jak kształtować urbanistyczną wizję miasta na kolejne dekady.

Na konferencję zaproszeni zostali polscy i zagraniczni eksperci. Doświadczeniami w zakresie innowacyjnego projektowania miast podzielą się m.in. Han Dijk i Emile Revier z holenderskiego studia projektowego Posad Spatial Strategies, Ivari Rannama – dyrektor Wydziału Geomatyki w Departamencie Urbanistyki w Tallinie czy Anne Stenros – naczelna projektantka Helsinek.

 

– Obowiązujące studium z 2006 roku straciło aktualność. Warszawa musi sprostać nowym wyzwaniom przestrzennym. Potrzebne są nam narzędzia, które pozwolą określić przyszłość miasta w czasach dynamicznych zmian. Studium to sposób na realizację wizji Warszawy jako miasta zielonego, policentrycznego z siecią przyjaznych mieszkańcom przestrzeni publicznych. Konferencja “Robimy Studium” jest pierwszym krokiem do stworzenia nowego dokumentu planistycznego dla Warszawy. Liczę na dużo inspiracji i wymianę doświadczeń – mówi Marlena Happach, Architekt Miasta, Dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.

– Celem konferencji jest wspólne zastanowienie się jakimi narzędziami najlepiej będzie planować przyszłość z korzyścią dla miasta i dla mieszkańców. Uczestnicy poznają najlepsze zagraniczne praktyki m.in. z Tallina, Amsterdamu, Helsinek, a także najnowsze polskie doświadczenia dotyczące planowania miast – tłumaczy Bogna Świątkowska, prezes Fundacji Bęc Zmiana, koordynatorka konferencji. 

W programie dodatkowym konferencji znajdzie się otwarty dla publiczności Departament Propozycji (9 maja w godz. 18-20), podczas którego można będzie podzielić się swoimi wizjami rozwoju Warszawy. Uczestnicy będą mogli skorzystać również z bloku filmowego przygotowanego we współpracy z Beton Film Festival, w którym obejrzą film Rotterdam 2040oraz warsztatów o planowaniu z pracownią Posad.

Wydarzenie skierowane jest nie tylko do urzędników, urbanistów i architektów, osób działających w organizacjach pozarządowych, naukowców, studentów, ale również do mieszkańców zainteresowanych tematyką projektowania wizji dla Warszawy. Wstęp na konferencję jest bezpłatny, jednak obowiązują na nią zapisy do 4 maja pod adresem: https://robimystudium.evenea.pl/

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie www.robimystudium.pl.

 

Organizator konferencji: 

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 


Autor:

anna.kiedrzynska@propsypr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved