Start aktualności Budynek przyszłości - wystawa i warsztaty na targach…
POWRÓT

Budynek przyszłości - wystawa i warsztaty na targach BUDMA 2018

23.01.2018
Budynek CzyToGruszka
Źródło: MTP

Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny, zaprasza na wystawę i warsztaty  "Budynek przyszłości. Poza standard pasywny".

Wydarzenia odbędą się na Budmie w dniach 30 stycznia - 2 lutego 2018 roku.

Konferencja ma na celu zaprezentowanie rozwiązań i technologii zastosowanych w budynkach zaprojektowanych i wybudowanych w standardzie pasywnym. Połączono w nich rozwiązania inspirowane naturą z wykorzystaniem nowoczesnych odnawialnych źródeł energii. Dzięki takiemu podejściu powstają niezwykłe obiekty łączące w sobie 5 poszukiwanych przez inwestorów cech: komfortu, oszczędności energii, ekonomiczności budowy, estetyki oraz dbałości o środowisko naturalne. Na koniec każdej konferencji, zarejestrowani uczestnicy będą mogli wziąć udział w wycieczce szkoleniowej prezentującej następujące obiekty:

Budynek CzyToGruszka
Funkcjonujący od 4 lat parterowy budynek wykonany w drewnianej technologii szkieletowej, certyfikowany do standardu pasywnego (zwiedzanie dnia: 30.01.2018). 

Biuro architektoniczne Pasywny m2
przykład adaptacji poddasza historycznej kamienicy według standardu EnerPHit (zwiedzanie  dnia: 31.01.2018). 

Tegorocznej konferencji będzie towarzyszyć wystawa "Budynek przyszłości", na której prezentowane będą ostatnie projekty nowoczesnych dodatnio-energetycznych budynków w standardzie pasywnym wraz z zastosowanymi w nich technologiami. Wystawa będzie trwała przez całe targi od 30 stycznia do 2 lutego 2018. Konferencja odbędzie się w Pawilonie 4, na Stanowisku 41, natomiast wystawa w Pawilonie 4, na Stanowisko 41. 

Dzięki przenoszeniu na polski grunt najlepszych europejskich praktyk oraz dzięki rozwojowi rodzimych technologii i wiedzy budowlanej, projekty polegające na wznoszenie nowych budynków, a także na termomodernizacji już istniejących obiektó  stały się, w ostatnim czasie, opłacalne ekonomicznie.

Wykorzystanie tych rozwiązań przez osoby indywidualne, biznesy i samorządy jest przejawem gospodarności. Ich stosowanie na większą skalę przyczynia się do rozwoju lokalnego przemysłu budowlanego i do ograniczenia bezproduktywnego, z punktu widzenia społeczności lokalnych, transferu publicznych pieniędzy do energetyki systemowej. Wzrost efektywności energetycznej budynków i wykorzystanie mikro źródeł energii odnawialnej, w skali lokalnej, poprawia także jakość powietrza, a w skali globalnej przeciwdziała zmianom klimatycznym.

Zapraszamy serdecznie!

 


Autor:

Miłosz Zagórski
Milosz.Zagorski@mtp.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved