Start aktualności PIKNIK "NASZA LEŚNICA JUTRO"- KONSULTACJE…
POWRÓT

PIKNIK "NASZA LEŚNICA JUTRO"- KONSULTACJE SPOŁECZNE 14.06 SOBOTA

11.06.2014

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław zaprasza wszystkich na piknik połączony z konsultacjami społecznymi w dniu 14.06 (sobota) odbywającymi się w Centrum Kultury Zamek pl. Świętojański 1. 

Celem konsultacji jest zebranie jak największej ilości pomysłów oraz opinii faktycznych i potencjalnych użytkowników ulicy Średzkiej - osi wrocławskiego osiedla Leśnica - co do pożądanych funkcji tej przestrzeni publicznej. Konsultacje związane są z planowanymi zmianami: wybudowanie nowej trasy zwanej obwodnicą Leśnicy (fragment Osi Inkubacji łączący ul. Średzką z ul. Graniczną) powinno odciążyć to osiedle z ruchu tranzytowego. To właśnie on odbiera temu peryferyjnemu osiedlu, stanowiącemu do 1928 r. osobną miejscowość, kameralny charakter.

Zakłada się, że dzięki stopniowemu ograniczaniu ruchu – zwłaszcza na ul. Średzkie – specyfika Leśnicy będzie stopniowo odzyskiwana. Celem konsultacji jest rozpoznanie nastawienia użytkowników – przede wszystkim mieszkańców osiedla – co do pożądanych kierunków tych zmian.

Wyniki konsultacji społecznych będą stanowić punkt wyjścia dla konkursu architektonicznego organizowanego we współpracy z miastem, na zagospodarowanie przestrzenne osi Średzkiej. 


Pobierz:

konsultacje_spoleczne_harmonogram-1.doc

Autor:

Joanna Kobyłt
j.kobylt.sarp@gmail.com


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved