Start aktualności Zielony Bronx. Miejskie Zielone Szlaki jako oddolne…
POWRÓT

Zielony Bronx. Miejskie Zielone Szlaki jako oddolne inicjatywy partnerskie -| 29.05.14 g.18.00 | Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

27.05.2014
joan Byron
Źródło: Artmuseum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na spotkanie Zielony Bronx. Miejskie Zielone Szlaki jako oddolne inicjatywy partnerskie, podczas którego wykład wygłoszą Joan Byron oraz Artur Jerzy Filip. Wydarzenie odbędzie się 29.05. (czwartek) o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Zielony Szlak Rzeki Bronx” to koncepcja rewitalizacji rzeki Bronx i stworzenia wzdłuż niej trzynastokilometrowego parkowego ciągu. Dzielnica Bronx, która od lat 70. powszechnie uznawana jest za symbol upadku miasta i za czarne getto, zmienia się obecnie nie do poznania. Bronx staje się dzisiaj coraz bardziej zielony. Kluczową rolę w tej przemianie odgrywają obywatelskie inicjatywy, które podejmowane są przez lokalnych aktywistów oraz organizację Bronx River Alliance – niezwykłe partnerstwo lokalnych oddolnych organizacji i biur miejskich.

Joan Byron – architektka i urbanistka, kierująca w Pratt Center badaniami i pracą na rzecz wzmacniania społecznej, ekonomicznej i środowiskowej sprawiedliwości. Do jej ostatnich działań należą: projekty usuwania skutków zniszczeń huraganu Sandy, wspieranie koalicji na rzecz parku Flushing Meadows Corona, działania na rzecz rozwoju komunikacji publicznej, wsparcie partnerstwa Bronx River Alliance oraz kampania mająca na celu zastąpienie 2-kilometrowego odcinka trasy szybkiego ruchu Sheridan zabudową mieszkaniową i otwartymi terenami publicznymi.

Artur Jerzy Filip – architekt i urbanista, zaangażowany w działania społeczne na rzecz projektów obywatelskich, takich jak Kwartał Muzyczny czy Warszawska Droga Kultury na Skarpie. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską, w ramach której bada amerykańskie przykłady oddolnie inicjowanych partnerstw na rzecz realizacji wielkoprzestrzennych założeń urbanistycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z załączoną do wiadomości pełną informacją na temat spotkania oraz do odwiedzenia strony internetowej: http://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/bronx-kontra-drwale-tereny-zielone-w-usa-i-w-polsce-zarzadzane/2


Autor:

Nina Truszkowska
nina.truszkowska@artmuseum.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved