Start aktualności Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na Noc Muzeów…
POWRÓT

Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na Noc Muzeów 2014

15.05.2014

Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów z Muzeum Architektury we Wrocławiu. W tym roku będzie to wydarzenie wyjątkowe, po raz pierwszy bowiem Noc Muzeów zorganizowana zostanie w plenerze, na zielonych terenach otaczających Muzeum Architektury. Wiąże się to z modernizacją budynku oraz przygotowaniami do przyjęcia międzynarodowej wystawy „Picasso Dali Goya. Tauromachia”, którą otworzymy 24 lipca br. Do końca czerwca MA pozostaje zamknięte dla zwiedzających, co jednak nie przeszkodziło nam w przygotowaniu dla naszych gości specjalnej i pełnej atrakcji Nocy Muzeów.

Tradycyjnie o godzinie 18.00 Noc Muzeów rozpoczniemy zabawami dla najmłodszych i tych nieco starszych. Na trawniku przed Muzeum Architektury dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach konstrukcyjno-manualnych „Mapy i plany miast”, przygotowanych przy współpracy z Tekturowo (www.tekturowoblogspot.com). Wspólnie z najmłodszymi przyjrzymy się różnym mapom i planom miast, a następnie skonstruujemy największy, najdłuższy i w dodatku przestrzenny plan Wrocławia! Namalujemy siatkę ulic, obwodnic i autostrad. Wybudujemy mosty, papierowe osiedla, zaprojektujemy skwery i podwórka.Projekt „Mapy i plany miast” adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W zabawach wykorzystujemy kartony, papier, tekturę oraz przedmioty codziennego użytku. Celem spotkań jest eksperymentowanie, poszukiwanie twórczych rozwiązań, rozwijanie myślenia przestrzennego oraz docenienie kluczowej umiejętności - pracy zespołowej.

Również o godzinie 18.00 rozpoczniemy podchody architektoniczne „Muzealne Nowe Miasto”. Będzie to plenerowa zabawie w formie quizu, dzięki której nasi goście poznają historię muzeów oraz innych ważnych budynków i pomników znajdujących się w sąsiedztwie MA. To zabawa dla nieco starszych dzieci i ich rodziców, w której liczyć się będzie wiedza, refleks i czas. Dla tych najlepszych i najszybszych mamy wyjątkową nagrodę – zaproszenie na wystawę „Picasso Dali Goya. Tauromachia”! Obie zabawy potrwają od 18.00 do 20.00. 


Największą atrakcją tegorocznej Nocy Muzeów będzie jednak z pewnością rozpalenie rzeźby Władysława Hasiora, pierwsze od 2003 roku! Znajdujący się na trawniku przed wejściem głównym do Muzeum Architektury model pomnika Rozstrzelanych Zakładników z Nowego Sącza został wykonany w latach 1966-1968. Do realizacji pomnika nigdy nie doszło, a rzeźba została zakupiona w 1971 roku przez Muzeum Architektury we Wrocławiu i ustawiona w miejscu, w którym stoi do dziś. W latach 70-tych, w dniu Wszystkich Świętych, pracownicy muzeum zapalali płomienie na pomniku za pomocą specjalnie przygotowanego do tego paliwa. Później jednak tradycja zanikła, ostatni raz odpalenie płomieni miało miejsce w roku 2003.W tym roku, po ponad dekadzie, rozpalimy Hasiora ponownie! Na specjalny pokaz zapraszamy o godzinie 22.00.

 

PROGRAM WYDARZEŃ:

18.00 – 20.00 – warsztaty konstrukcyjno-manualne dla dzieci „Mapy i plany miast”

18.00 – 20.00 – podchody architektoniczne „Muzealne Nowe Miasto”

22.00 – rozpalenie rzeźby Władysława Hasiora „Rozstrzelani Zakładnicy z Nowego Sącza”


Autor:

Muzeum Architektury


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved