Start konkursy Międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a…
POWRÓT

Międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie

Termin składania prac: 27.05.2014

Konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie skierowany jest przede wszystkim do młodych architektów, projektantów i inżynierów. Celem jest zachęta do tworzenia odważnych rozwiązań współczesnych problemów z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Trwa rejestracja zgłoszeń na międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie na innowacyjny projekt architektoniczny realizujący zasady zrównoważonego rozwoju. Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów i inżynierów zainteresowanych tworzeniem rozwiązań dla problemów o kluczowym znaczeniu dla środowiska. W konkursie cenione są projekty o bezprecedensowym charakterze, propagujące nowy styl życia oraz odpowiedzialne korzystanie z naturalnych zasobów planety.

Jacques Rougerie (ur. 1945) to francuski architekt, który zajmuje się tworzeniem projektów umożliwiających zamieszkanie oceanów przez człowieka. Wspólnie z NASA zaprojektował m.in. stację przeznaczoną do prowadzenia badań oceanograficznych (Sea Orbiter). Jest również autorem zwycięskiej koncepcji podwodnego muzeum archeologicznego w Egipcie. Inspirując się formami podwodnego życia, projektuje laboratoria i kapsuły do zamieszkania pod powierzchnią oceanu.

Nagrody w konkursie architektonicznym przyznawane są w trzech kategoriach:
Innowacje i architektura dla morza – 10.000 €
Innowacje i architektura dla przestrzeni  –  10.000 €
Architektura i podnoszenie poziomu morza – 10.000 €

Terminy w konkursie architektonicznym:
20 lutego 2014 – początek rejestracji 
27 maja 2014 –  zakończenie rejestracji 
14 października 2014 – ostateczny termin nadsyłania projektów 
listopad 2014 – obrady jury, uroczystość wręczenia nagród

Zgłoszenia mogą wysyłać osoby w każdym wieku, indywidualnie lub w zespołach. Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące formatu zgłaszanych projektów znajdują się na stronie fundacji Jacques'a Rougerie.

DODAJ KONKURS

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

UTWÓRZ PORTFOLIO

WYRÓŻNIJ PORTFOLIO

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved