Zaloguj się lub przejdź do rejestracji
Co było pierwsze – jajko czy kura? Na to pytanie nie udało się znaleźć niepodważalnej odpowiedzi ani naukowcom, ani filozofom. Niezależnie od tego, to właśnie jajko stało się przedmiotem inspiracji…
Polski Portal Kultury O.pl ogłosił listę nominacji do Nagrody O. Nagrodą tą zamierzają uhonorować twórców ważnych dla polskiej kultury. Szczególne znaczenie mają te…
Polecamy książkę " Uprawnienia budowlane 2017 PORADNIK Pytania i testy egzaminacyjne cz 1 i 2". Najlepsza książka dla specjalności: - architektonicznej - konstrukcyjno-budowlanej -…
Kiedy studia to za mało! Wspólna Inicjatywa Architektoniczna to projekt, którego celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym w usuwaniu barier architektonicznych, organizowany…
UCIELEŚNIONE DOŚWIADCZANIE ARCHITEKTURY JAKO ŹRÓDŁO ZNACZEŃ - wykład. Zachęta / sala multimedialna (wejście od ul. Burschego) 05.04.2017 godz 17. wstęp wolny Czy architekturę „czytamy”…
Oddział Warszawski SARP zaprasza na nowy cykl wykładów Tsutomu Nozakiego z Aichi Shokutoku University Nagakute pt. Architektura Japońska – od tradycji do współczesności. Inauguracyjny…
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej serdecznie zaprasza na wykład architekta Magdaleny Górskiej - eKodama pod tytułem: 'Architektura naturalna i naturalność w architekturze…
To pierwsze ze spotkań z cyklu organizowanego w ramach kolejnej edycji projektu Patterns of Europe | Wzory Europy, który w roku 2017 odbywa się pod hasłem „Meblujemy miasto”. Wspólnie…
Polecamy pierwszy komiks architektoniczny "D&U KOMIKS. Poradnik architekta" Oto książka zapowiadana rok temu dla żartu. W środku ponad 61 stron czystej wiedzy. Kto ją posiądzie, będzie…
Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji, organizuje 4 kwietnia br seminarium w ramach tematyki rozwoju miast dla ludzi (development of cities for people). Przewodnim tematem seminarium będzie bezpieczeństwo…
Dzisiaj polecamy "1001 pomysłów. Łazienka. Wyposażenie, akcesoria, dekoracja". Jest to obszerne kompendium wszelkich możliwych stylów urządzania łazienek oraz wykorzystanych…
Ruszył nabór do autorskiego programu edukacji architektonicznej ARCHI-PRZYGODY. To szansa na współpracę przedszkoli ze studentami i absolwentami wydziałów architektury oraz wydziałów…
23 marca 2017 r. o godzinie 18:00 w Warszawskim Wola Center na zaproszenie Fundacji im. Stefana Kuryłowicza wykład wygłosi Jette Hopp z norweskiej pracowni Snøhetta. Przed wykładem…
Józef Hałas. Poszukiwania wystawa malarstwa i rysunku - wystawa od 24 marca do 28 maja 2017 we wrocławskim Muzeum Architektury. Około stu pięćdziesięciu prac Józefa…
Już w najbliższy wtorek odbędzie się premiera strony inicjatywy Tu było, tu stało. Wydarzeniu temu towarzyszy debata: I KOMU TO PRZESZKADZAŁO? WYBURZONE/PRZEKSZTAŁCONE PO 1989 R. A dyskutować będzie…
Szychta kreatywna to wielowymiarowy projekt, w którym temat rewitalizacji w aspektach architektonicznym i inwestycyjnym przeplata się ze społecznym wymiarem związanym z odnową więzi międzyludzkich…
Zapraszamy na wystawę Nomadyczne Archiwum Sztetla – notatki z podróży. Otwarcie 20 marca 2017 godz. 19:00 w siedzibie OW SARP ul. Foksal 2 w Warszawie.…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na: Benefis Kolegi Przemysława Gawora Podczas uroczystości otwarta zostanie wystawa Jubilata, który wygłosi także wykład. Wydarzenie…
Wystawę poświęconą Markowi Dziekońskiemu można będzie oglądać od 25 marca do 9 września 2017 roku. Na wystawie pokazane zostaną, w większości po raz pierwszy, liczne projekty Marka Dziekońskiego…
Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Architektura w Wozowni" - tym razem gośćmi będą twórcy pracowni architektonicznej BudCud: Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk.…
Nagrodę Pritzkera 2017 zdobyli architekci od 1988 r. prowadzących w swoim rodzinnym mieście Olot biuro RCR Arquitectes. Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta projektują budynki wtapiające się w krajobraz. Nagroda…
Autorzy wystawy: Martin Enev, Gabriel Kurtis, Martin Polák, Pavel Jirásek Polska edycja: Czeskie Centrum w Warszawie Bohuslav Fuchs to jeden z najbardziej znanych za granicą…
SARP oddział w Rzeszowie, w ramach bliskich spotkań z Architekturą „ARCHI – CZWARTKI”, zaprasza 2 marca 2017 r. o godz. 17.00 do Ratusza w Rzeszowie na spotkanie z BOGUSŁAWEM…
16 marca odbędzie się pierwsza część wykładu "Warszawska Tożsamość", którego tematyka będzie dotyczyć Architektura Warszawy XIX i XX wieku. Jak wyglądała największa,…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zaprasza na: Wernisaż…
Książka Jana Gehla „Miasta dla ludzi” (Cities for People) - to jedno z najważniejszych źródeł wiedzy, do jakich odnoszą się współcześni projektanci, planiści i władze miejskie…
Warszawskie Muzeum Katyńskie zostało jednym z pięciu finalistów przyznawanej co dwa lata nagrody Miesa van der Rohe. W finale znalazły się także cztery inne europejskie obiekty: plac Kannikegarden…
Do przyjrzenia się wrocławskiej modernie zaprasza Stowarzyszenie PAKT i jego partnerzy, czyli cztery wrocławskie kawiarnie, których przestrzenie, od końca lutego aż do ostatnich dni maja, wypełnią…
Nareszczcie dostępne jest wznowienie kultowej książki "Style w architekturze". Książka jest fundamentalnym dziełem spełniającym oczekiwania wszystkich, którzy interesują…
SARP Oddział Koszalin zaprasza na spotkanie z Pawłem Jaworskim, współkierującym fundacją „Napraw sobie miasto”. Fundacja Napraw Sobie Miasto zajmuje się…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa architekta i artysty Zbigniewa Święcińskiego. Zbigniew Święciński jest absolwentem Wydziału…
Polecamy w tym tygodniu "Zrozumieć architekturę. Ilustrowany leksykon". Niniejszy leksykon stanowi jedyny w swoim rodzaju ilustrowany przewodnik po świecie architektury. Każdy typ…
Prace pokazywane na wystawie wykorzystują artefakty z nieodległej przeszłości (architekturę, fotografię, dokumenty medialne z życia politycznego i społecznego, film, muzykę). Niektórzy z autorów…
Polecamy książkę "Rewitalizacja Podejście partycypacyjne". Podejście partycypacyjne polega – najogólniej rzecz ujmując – na uznaniu aktywnego udziału mieszkańców…
Ambasada Finlandii w Polsce zaprasza na wykład prof. Rainera Mahlamäkiego poświęcony fińskiej architekturze. Zapraszamy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już w najbliższą środę…
GOŚĆ SPECJALNY: FERNANDO MENIS twórca architektonicznego dzieła sztuki, CKK Jordanki w Toruniu, wygłosi wykład pt. Reason and emotion - the special case of an Opera in Toruń. Środa,…
Dział PRACA jest największą giełdą pracy dla architektów i studentów w Polsce. Od 1997 roku umożliwiamy pracodawcom znalezienie pracowników oraz że dzięki giełdzie…