Start aktualności Wystawa „Backstage. Fernando Menis” we Wrocławiu
POWRÓT

Wystawa „Backstage. Fernando Menis” we Wrocławiu

01.02.2019

BACKSTAGE.
Fernando Menis – wernisaż

15 lutego 2019
18:00
ul. Bernardyńska 5

Wystawa „Backstage. Fernando Menis” stanowi obszerną retrospektywę ukazującą metody projektowe pracowni Menisa z uwzględnieniem eksperymentów i innowacyjnych działań w dziedzinie architektury i urbanistyki. Prezentując różne modele i studia nad materiałami ekspozycja skupia się na wyborze projektów, które są w trakcie realizacji lub zostały ukończone w ciągu ostatnich piętnastu lat, a także na projektach badawczych nowych materiałów, technik i systemów.

Wśród najnowszych prezentowanych obiektów znalazły się Bürchen Mystik (Szwajcaria, w trakcie realizacji) – plan ekonomicznej transformacji wioski
na zboczu Alp Szwajcarskich; Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
(Toruń, 2015) – prekursorski, poddający się zmianom projekt akustyczny
i prototyp „Hatching” – maszyny do życia, która zużywa zerową energię i dzięki pobieraniu wody z powietrza umożliwia osiedlanie się na pustyniach.
Prezentowane są także niektóre z prac uznanych już za klasyczne budynki współczesne: Centrum Kulturalno-Kongresowe Magma (Teneryfa, 2005) – adaptowalny budynek, który gościł już wszelkie rodzaje wydarzeń – od targów motoryzacyjnych po kongresy naukowe i od koncertów rockowych po muzykę kameralną, a także Badeschiff (Berlin, 2004) – popularny pływający basen kąpielowy na Szprewie w Berlinie, który powstał w wyniku recyklingu starej barki.

Wystawa czynna od 17 lutegodo 7 kwietnia 2019 roku. Zapraszamy!

 

 


Autor:

Kinga Soska
k.soska@ma.wroc.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2019 Architekci.pl All Rights Reserved