Start aktualności Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia…
POWRÓT

Gdyby. Niezrealizowane wizje nowoczesnego Wrocławia – otwarcie wystawy

04.01.2024

czwartek 18 stycznia 2024 o godzinie 18.00

Muzeum Architektury we Wrocławiu
ul. Bernardyńska 5

Kurator: dr hab. Jerzy Ilkosz 
Od początku XX wieku po schyłek lat dwudziestych wrocławscy architekci stworzyli wiele projektów, które nie zostały zrealizowane. Koncepcje Maxa Berga, Hansa Poelziga, Ludwiga Moshamera, Adolfa Radinga czy Ernsta Maya często pozostawały jedynie na papierze, a mimo to miały olbrzymie znaczenie dla rozwoju architektury i urbanistyki nowoczesnego Wrocławia.Jak dziś wyglądałoby miasto, gdyby udało się zrealizować śmiałe, kontrowersyjne, a czasem zupełnie nieprawdopodobne wizje architektów początku XX stulecia? I czy w tym (pozornym) szaleństwie była jednak metoda? 

Zapraszamy na wystawę prezentującą dzieła wybitnych architektów uznawanych są za prekursorów nowoczesnej architektury i urbanistyki XX wieku, m.in. Maxa Berga, Hansa Poelziga, Adolfa Radinga, Hansa Schaurona, Ericha Mendelsohna i Ernsta Maya. Na wystawie zgromadzono oryginalne projekty i rysunki architektury, która nigdy nie została zbudowana. Towarzyszą im wykonane na ich podstawie współczesne modele oraz reprodukcje zachowanych tylko w publikacjach materiałów, ilustrujących rozwiązania urbanistyczne związane z koncepcją poszerzenia obszaru miasta.

Na wernisaż wystawy zapraszamy w czwartek 18 stycznia 2024 o godzinie 18.00! Więcej http://ma.wroc.pl/pl/artykul/gdyby-niezrealizowane-wizje-nowoczesnego-wroclawia/


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved